Plánované akce

 

POZVÁNKA K ÚČASTI

 

Mistrovství světa v kickboxu WTKA 2017

PROPOZICE

PŘIHLAŠOVÁNÍ

REVERS

 

MČR v kickboxu Lightcontact / Pointfighting / Kicklight do 18 let

PROPOZICE

PŘIHLAŠOVÁNÍ

 

MČR v kickboxu - LOWKICK / KICKLIGHT - dospělí

KOSA CUP 2017

08. 10. 2017 admin Novinky

V sobotu 7.10. proběhl další ročník mezinárodních závodů v kickboxu KOSA CUP 2017 a spolu s ním i PRAŽSKÝ POHÁR. Tentokrát se do letňanské BB Arény sjelo rekordních 132 závodníků z 26 klubů z České republiky a z Německa. Závody měly opět vysokou organizační úroveň a také byly k vidění výborné individuální výkony v jednotlivých disciplínách. Po celodenních napínavých bojích si nakonec nejcennější trofej – Putovní pohár pro nejlepší tým, nechal doma pořádající Kickbox Klub KOSAGYM Praha. Děkujeme všem závodníkům za účast na turnaji a také všem pořadatelům a rozhodčím za skvěle odvedenou práci při jeho uspořádání. Těšíme se zase za rok na další ročník !

VÝSLEDKOVÁ LISTINA JEDNOTLIVCŮ 

POŘADÍ KLUBŮ PODLE BODŮ

Vítáme nový klub v ČSK !

22. 09. 2017 admin Novinky

Dalším klubem, který rozšíří řady členů Českého svazu kickboxu je Arena Vysočina, z.s. se sídlem v Poličce. Přejeme klubu hodně úspěchů pod hlavičkou ČSK !

  

Výběrový trénink juniorské reprezentace

19. 09. 2017 admin Novinky

V sobotu 16.9. se v Kadani uskutečnil trénink závodníků  juniorských kategorií  pointfightingu a lightcontactu z řad klubů ČSK. Šlo o výběrový trénink do reprezentace pro MS WTKA v Itálii. Trénink byl organizován reprezentačními trenéry juniorů Janem Jansou a Jiřím Černým z Kosagymu Kadaň. Samotný trénink vedl hlavní trenér reprezentace ČSK Petr Kotík. Mladí kickboxeři prošli náročným dvou hodinovým tréninkem  pointfightingu a po obědě také stejně dlouhým tréninkem lightcontacu. Mezi patnácti nadějnými závodníky se nakonec vybral reprezentační tým do Itálie takto:

Lucie Barchánková(Kosagym Praha)

Zdenka Dolejšová (Wushu Pelhřimov)

Ladislav Eisenhammer (Kosagym Kadaň)

Michael Fejsák (Kosagym Kadaň)

Lukáš Buňat (Kosagym Kadaň)

Tomáš Nešuta (Kosagym Kadaň)

Kickbox kemp 2017

06. 08. 2017 admin Novinky

  

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník !

Seminář a zkoušky STV v Radíkově

02. 08. 2017 admin Novinky

V pátek 28.7.  proběhl v Radíkově u Olomouce sportovní seminář a následně zkoušky technické vyspělosti pod vedením reprezentačního trenéra ČSK Petra Kotíka na pozvání klubu Sebeobrana a kickboxing Přerov, z.s.  a jeho předsedy Petra Knota.

Během dopoledne se opakovaly techniky, jejich různé varianty a použití v různých kombinacích. Cvičilo se také venku a i přes malý déšť všichni účastníci trénovali na 100%. Odpoledne došlo na zkoušky STV u vybrané skupiny z přerovského klubu.

Přehled získaných stupňů STV v kickboxu:

Matěj Ryšavý – 7 kyu
Ondřej Ryšánek – 7. kyu
Martin Krejčíř – 7. kyu
Svatava Purmenská – 6. kyu
Tobiáš Holas – 6. kyu
Valerie Knotová – 6. kyu
Jakub Hradil – 6. kyu
Dominik Krejčíř – 5. kyu
Jan Matyáš – 5. kyu
Roman Potrok – 5. kyu

Školení trenérů III.třídy a rozhodčích licence „C“

11. 06. 2017 admin Novinky

Gratulujeme všem úspěšným absolventům kurzu – trenér kickboxu III.třídy a také absolventům kurzu pro rozhodčí licence „C“.
Trenéři:
David Kozelka
Rebeka Baťová
Martina Kulhánková
Zdenka Dolejšová
Josef Melek
Josef Ptáček, všichni Kosagym Praha
Johanka Káčerová – Reborn Kickbox Jihlava

Rozhodčí:
Jan Burček – SKS Aréna Kladno
Ludmila Rosová – SKS Aréna Kladno
Michal Krása – M.K.K.T. Praha

Lektoři kurzu: Mgr Petr Kotík a Mgr Tereza Dušková

Zkoušky na STV v kickboxu

28. 05. 2017 admin Novinky

 

V sobotu 27.5. proběhly v tělocvičně Kosagymu v Praze na Vinohradech zkoušky technické vyspělosti v kickboxu. Zkoušek se účastnilo celkem 25 sportovců a sportovkyň převážně z pražského Kosagymu. Všichni účastníci byli na zkoušky dobře připraveni, což potvrzuje i fakt, že 3 z nich nakonec získali vyšší stupeň, než na který se původně přihlásili. Seznam účastníků s uvedením získaného stupně TV:

Ondřej Novotný – 7.KYU, Jan Moraveček – 7.KYU, Zuzana Šenoltová – 7.KYU, Tobiáš Břeň – 7.KYU, Silvia Fuzeri – 7.KYU, Mark Smorodin – 7.KYU,  Lukáš Lelek – 7.KYU, Kateřina Dušková – 7.KYU, Julie Sochorová – 7.KYU, Johana Novotná – 7.KYU, Jiří Matoušek – 7.KYU, Jana Weiglová – 7.KYU, Jáchym Jelínek – 7.KYU, Ivan Stoyka – 7.KYU, Eliška Semanová – 7.KYU.

Karolína Kozelková – 6.KYU, Zuzana Kuliszová – 5.KYU, David Kozelka – 5.KYU, Martina Kulhánková – 5.KYU, Lukáš Krebes – 5.KYU, Kristýna Koubová – 5.KYU, Johanka Káčerová – 5.KYU, Filip Tušer – 5.KYU.

Kamil Souček – 2.KYU, Martin Růžička – 2.KYU.

Členové zkušební komise ČSK: Petr Kotík (5.DAN), Ivo Zubatý (2.DAN), Petr Tahal (2.DAN), Jan Šeba (2.DAN), Josef Kubát (1.DAN)


 

Hungarian Kickboxing WC

21. 05. 2017 admin Novinky

Ve dnech 18. – 21.5. se v Budapešti uskutečnil světový pohár WAKO v kickboxu. Výprava ČSK čítající 6 závodníků a 2 doprovodné členy si počínala velmi zkušeně, když v těžkých sportovních bojích vyválčila 2 cenné medaile. Petr Kotík působící také v roli hlavního trenéra získal ve veteránské kategorii pointfightingu zlatou medaili a Kateřina Gallusová potom přidala v pointfightingu žen bronz. Další závodníci se statečně prali s těžkou konkurencí, ale na ceněná umístění bohužel nedosáhli. I tak jim patří velký díky za vynikající reprezentaci ČSK a ČR.

Na obrázku jsou zleva: Jan Novák, Petr Kotík, Kateřina Gallusová, Jana Horová, Petr Tahal, Josef Kubát a Martin Růžička. Foto – Jiří Kotík.

Bohemia Open 2017

15. 05. 2017 admin Novinky

   

V sobotu 13.5.2017 se v kadaňské sportovní hale konal již 6. ročník mezinárodního turnaje BOHEMIA OPEN.

Turnaj si na kickboxerské scéně již vydobyl své renomé, pravidelně se ho účastní závodníci a týmy nejen z České republiky, ale také z Polska, Německa a Rakouska. Nejinak tomu bylo i letos.

Díky všem partnerům turnaje, městu Kadaň, Jurex VOS s.r.o., Messor s.r.o., KUKA Industries ČR s.r.o., Sitec CZ s.r.o., DDM Šuplík, KWON, TOPTEN, jsou vždy pro všechny úspěšné závodníky připraveny skvělé a hodnotné ceny.

Jako již tradičně byly i letos připraveny pro všechny medailisty krásné, originální, odlévané medaile a pro vítěze všech kategorií hodnotné věcné ceny – pro vítěze Pointfightingu, Lightcontactu a Lowkicku kvalitní boxerské rukavice od partnerů turnaje KWON a TOP TEN. Pro vítěze disciplín Kalaki poté LEGO.

Turnaj nabídl soutěžní disciplíny, jak pro ty nejmenší závodníky (Kalaki – boj pěnovou tyčí jako příprava na Pointfighting), tak standardní polokontaktní disciplíny kickboxu (Pointfighting, Lightcontact) a také plnokontaktní disciplínu Lowkick.

K letošnímu ročníku patří hned několik NEJ.

Letošního ročníku se zúčastnilo NEJvíce závodníků v historii turnaje, konkrétně 142 borců z ČR, Polska, Německa a Rakouska.

Závodníci se letos registrovali do NEJvíce startů na turnaji, konkrétně 230 startů.

Turnaje se zúčastnilo NEJvíce týmů v historii, konkrétně 22 týmů.

Na turnaji opět startovali jedni z NEJlepších závodníků České Republiky, mohli jsme v akci vidět polokontaktní i plnokontaktní Mistry ČR, vítěze Evropských a Světových Pohárů, Mistry Evropy i Světa.

Turnaj rozhodovali jedni z NEJlepších rozhodčích České Republiky, na 2 zápasištích Tatami a v 1 boxerském ringu odrozhodovali celkem 231 zápasů.

Turnaj odstartovala v 10:45 českou hymnou kadaňská zpěvačka Sabina Fejsáková, zápasit se začalo v 10:52.  Díky skvělé práci registračního týmu se tedy start turnaje posunul pouze o 22 minut (2 týmy bohužel dorazily bez předešlé registrace).

Turnaj úspěšně skončil lehce po 18hod.

Zvláštní cenu od partnera KWON pro nejúspěšnější tým na turnaji získal Kickbox Klub Reborn se 44 body (5x zlato, 10xstříbro, 9x bronz).

O pouhý jeden bod níže se umístil v konečném součtu 43 bodů na druhém místě domácí SK Kosagym Kadaň (9x zlato, 5x stříbro, 6x bronz).

Třetím nejúspěšnějším týmem turnaje se stal se ziskem 30 bodů tým Kosagym Praha (8x zlato, 2x stříbro, 2x bronz).

Doufáme že se Všem turnaj líbil a uvidíme se v Kadani opět příští rok na již 7. ročníku mezinárodního turnaje Bohemia Open,

za kolektiv SK Kosagym Kadaň z.s.

Ing. Jan Jansa

VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ |  POŘADÍ KLUBŮ

Seminář pro trenéry a závodníky / Doškolovací seminář pro rozhodčí – 29.4.2017 v Praze

19. 04. 2017 admin Novinky

Uplynulý víkend se v Praze uskutečnili dva semináře Českého svazu kickboxu. Prvním byl technický seminář pod vedením Petra Kotíka. Této akce, jejímž smyslem bylo zdokonalení technických dovedností a tím větší konkurenceschopnost na světových turnajích se účastnilo 22 trenérů a závodníků z pěti klubů ČSK. Více než tříhodinový seminář byl zaměřen především na základní postavení, techniky rukou a jejich přechody do útočných, nebo obranných pohybů. Jelikož se z časových důvodů nedostalo na většinu technik nohou, bude připraven během několika měsíců další seminář zaměřen na toto téma. 

Děkujeme všem za účast na semináři.

 

Po skončení technického semináře se na témže místě v Kosagymu Horní Počernice uskutečnil vůbec první seminář pro rozhodčí všech výkonnostních tříd ČSK. Cílem setkání téměř všech nejzkušenějších  rozhodčích, bylo zlepšit dovednosti rozhodování především středových rozhodčích v polokontaktech i v plnokontaktech. Zdokonalení pohybu, gest a komunikace, byl úkol pro hlavního školitele Jana Matouška. Jeho dlouholeté zkušenosti jak závodníka, tak rozhodčího nejvyšší světové úrovně jsou k nezplacení. Honzův výklad sledovalo 26 rozhodčích z pěti klubů ČSK a následně vše zkoušeli v praktických cvičeních.

Tak veliká účast na semináři rozhodčích nám udělala velkou radost a všem za ni moc děkujeme. Je to skvělý signál pro úspěšný rozvoj kvality námi pořádaných turnajů.

Věříme tedy, že účastníci obou seminářů využijí své nově získané dovednosti už 13.5. v Kadani na turnaji Bohemia Open 2017.

 

Kalendář akcí ČSK

Srpen 2017
Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Kategorie: GeneralKickbox kemp 2017

Kickbox kemp 2017

Kategorie: GeneralKickbox kemp 2017

Kickbox kemp 2017

Kategorie: GeneralKickbox kemp 2017

Kickbox kemp 2017

Kategorie: GeneralKickbox kemp 2017

Kickbox kemp 2017

Kategorie: GeneralKickbox kemp 2017

Kickbox kemp 2017

Český svaz kickboxu na Facebooku